Pár slov o pelíškách

V současnosti šiju pelíšky především pro skutečné MINImazlíčky - velikostně odpovídají morčatům (které mám). Odzkoušeno též na činčilách, ježcích i potkanech. Ve větších velikostech (na zakázku) mám pak pár majitelů i mezi kočkami s malými pejsky. Pokud časové možnosti dovolí, ráda bych zařadila "kočičí velikost" do stálé nabídky.tulik3_4

Nicméně právě pelíšky pro morčata a spol. mají určitá specifika. Tou nejdůležitější je nutnost snadné údržby. Proto největší důraz kladu na materiály, ze kterých se dobře odstraňuje podestýlka a vydrží časté praní bez úhony.

Šít takové pelíšky, které jsou nanejvýš praktické, jsem začala z osobní potřeby, kdy jsem na trhu nenašla nic, co by mi vyhovovalo, a to jak po funkční tak po estetické stránce.

Proto má většina mých pelíšků vkládací nepropustné polštářky, aby se nemusel prát celý pelech.

Proto používám materiály, ze kterých se dobře vyklepe seno i hobliny.

Proto volím barvy a vzory látek, které neurazí moderní interiér.

Dále jsou pelíšky dostatečně měkké, aby ulevily tlapkám a působily protiotlakově - v tomto směru je samozřejmě potřeba udržovat pelíšky suché a čisté.

Časté praní jim nijak neublíží, pokud budete prát do 40°C. Používat můžete klasické prací prostředky. Volně rozložené uschnou do druhého dne. Sušičku nedoporučuji u vkládacích polštářků, snižuje nepropustnost spodní vrstvy. Alespoň občas je dobré přidat ocet jako "aviváž" - účinkuje desinfekčně a po uschnutí látek už není cítit.

 Pokud byste měli nějaké otázky nebo náměty, klidně mi napište.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení