Pár slov o pelíškách

V současnosti šiju pelíšky především pro skutečné MINImazlíčky - velikostně odpovídají morčatům (které mám). Odzkoušeno též na činčilách, ježcích i potkanech. Ve větších velikostech (na zakázku) mám pak pár majitelů i mezi kočkami s malými pejsky. Pokud časové možnosti dovolí, ráda bych zařadila "kočičí velikost" do stálé nabídky.tulik3_4

Nicméně právě pelíšky pro morčata a spol. mají určitá specifika. Tou nejdůležitější je nutnost snadné údržby. Proto největší důraz kladu na materiály, ze kterých se dobře odstraňuje podestýlka a vydrží časté praní bez úhony.

Šít takové pelíšky, které jsou nanejvýš praktické, jsem začala z osobní potřeby, kdy jsem na trhu nenašla nic, co by mi vyhovovalo, a to jak po funkční tak po estetické stránce.

Proto má většina mých pelíšků vkládací nepropustné polštářky, aby se nemusel prát celý pelech.

Proto používám materiály, ze kterých se dobře vyklepe seno i hobliny.

Proto volím barvy a vzory látek, které neurazí moderní interiér.

Dále jsou pelíšky dostatečně měkké, aby ulevily tlapkám a působily protiotlakově - v tomto směru je samozřejmě potřeba udržovat pelíšky suché a čisté.

Časté praní jim nijak neublíží, pokud budete prát do 40°C. Používat můžete klasické prací prostředky. Volně rozložené uschnou do druhého dne. Sušičku nedoporučuji u vkládacích polštářků, snižuje nepropustnost spodní vrstvy. Alespoň občas je dobré přidat ocet jako "aviváž" - účinkuje desinfekčně a po uschnutí látek už není cítit.

 Pokud byste měli nějaké otázky nebo náměty, klidně mi napište.